Bornova Belediye Başkanı Atila, TMMOB Onur Kuruluna Sevk Edildi

MMOB'un 45'inci olağan genel kurulunda Bornova'nın CHP'li Belediye Başkanı yüksek mimar Olgun Atila'nın Onur Kurulu'na sevk edilmesine ilişkin önerge kabul edildi. Atila, İzmir'in tarihsel ve kentsel belleği olan Kültürpark'ın 'Yeni Kültürpark Projesi' adı altında tahrip edilmesine karşı mücadele yürüten Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı  ve aynı zamanda TÜM BEL SEN üyesi olan Özlem Şenyol Kocaer'e yönelik baskı ve mobbing girişimine bulunmuştu.

BASINDA ÇIKAN HABERLER: "TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSYİZ"

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarında çalışan 6000'ni aşkın kamu emekçisini ilgilendiren ve ne yazık ki kapalı kapılar arkasında "yetkili sendika" ve Büyükşehir Belediyesi yönetimi arasında yürüyen toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin 25 Ocak Perşembe günü saat 12:15-12:45 arasında basın açıklaması gerçekleştirildi. Sendikamız tarafından Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarında çalışan kamu emekçilerine uygulanan anket sonuçları paylaşıldı.

İzmir'de ihraç edilen emekçiler: Daha iyisini yapacağız(Evrensel)

OHAL kapsamında yayınlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile binlerce kişi ihraç edilirken, Belediyeler ve il özel idarelerinin de aralarında olduğu yerel yönetimlerde görev yapan 1486 kişinin de görevine son verildi. 15 büyükşehir belediyesi ve bağlı kuruluşlardan toplam 605 kişi de ihraç edildi. 

KAZETE: İBB'de 20 bin çalışan var ama çocuklar için kreş yok

Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Şube yöneticisi Buse Engin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin binlerce çalışanı olmasına karşın emzirme odası ve kreş taleplerine olumlu bakmadığını söyledi.

4807 sayılı iş kanununa göre 100-150 kadın işçi çalıştırılan iş yerlerinde emzirme odası, 150 ve üstü kadın çalışanın olduğu yerlerde de kreş açmak zorunlu. Ancak iş yerlerinin büyük bölümü bu yasayı uygulamayarak daha az sayıda kadın çalışan istihdam edip, bu yükümlülükten kurtulmak veya ayda bin 301 TL para cezasını ödeyerek kreş açmamayı tercih ediyor.

İZMİR 1 NOLU ŞUBE İŞYERİ TEMSİLCİMİZ BİRKAN ACAR YALNIZ DEĞİLDİR!

İZGAZETE‘NİN 13 HAZİRAN 2016 TARİHLİ HABERİ;

Tüm Bel Sen İzmir 1 No’lu Şube Yönetimi, İZSU İşyeri Temsilcisi Birkan Acar’ın sosyal medya paylaşımı nedeniyle yargılanmasını kınayarak, paylaşımı ihbar eden Tüm Yerel-Sen yöneticilerini eleştirdi

İZSU Tüm Bel Sen İşyeri Temsilcisi Birkan Acar’ın “17-25 Aralık” ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımı, Tüm Yerel-Sen yöneticilerini rahatsız etti.

İzgazete : Mücadele sonuç verdi: İtfaiye emekçisine kadro

Tüm Bel-Sen’nin girişimleri sonucu itfaiye personelleri kadro sorunu çözüldü. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre İtfaiye Eri, İtfaiye Çavuşu kadrosu için geçerli olan en üst derecenin 3’ten 1’e, itfaiye eri kadrosu için geçerli olan en üst derecenin de 5’ten 3’e yükseltilmesi de yer aldı.

İZGAZETE: İzmir'de “laiklik için insan" zinciri büyüdü

CHP'den sonra DİSK, KESK, TMMOB VE TTB de zincir çağrısı yaptı.

İZMİR'de 5 Mayıs Perşembe günü İzmir Körfezi kıyısında, "Laiklik anayasada olmamalı" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sözlerine tepki olarak düzenlenecek Laiklik için insan zincirinin halkaları büyüdü. CHP İzmir İl Örgütünün zincir organizasyonunun ardından DİSK, KESK, TMMOB ve TTB de aynı gün ve saatte “Laiklik zincirinin bir halkası da sen ol" sloganıyla zincir oluşturma çağrısı yaptı.

İzmir Büyükşehir'de Kadınların Mücadelesi Sonuç Verdi

Ege'nin Sesi-Ulaş Üstündağ/İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan kadın emekçilerin  mücadelesi sonuç verdi. İzmir Büyükşehir'de yetkili sendika Tüm-Bel-Sen ile Büyükşehir yönetimi arasındaki toplu sözleşme sürecinde kadın çalışanların masaya şart olarak koydukları bebek bakım odası hazırlıkları tamamlanmak üzere. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası'nda çalışan kadınlar sendikal hakları olan bebek bakım odasını mücadele ederek kazandılar.

Ege'nin Sesi: Edebiyat Dünyasının İzmir Buluşması

İzmirli sanatseverler yeni bir festivale daha kavuşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, 24 Temmuz - 5 Eylül tarihleri arasında 'Edebiyat Özgürleştirir' temasıyla gerçekleştirilecek. Festival kapsamında 11 ilçede paneller ve söyleşiler ile şiir ve müzik dinletileri düzenlenecek. Bu ilk festivale Romanya, Macaristan, Yunanistan ve Vietnam’dan edebiyatçılar da katılıyor.

Ege'nin Sesi/ Meslek örgütleri: Gölmarmara'daki kaza değil katliam

Meslek örgütleri: Gölmarmara'daki kaza değil katliam

İZMİR'de sendikalar ve meslek örgütleri, Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde 15 tarım işçisinin hayatını kaybettiği kazanın, "kaza değil katliam" olduğunu belirterek, yapılması gerekenler konusunda hazırlanan raporların siyasi çabaya dönüşmediğini, denetimsizliğin devlet politikası haline geldiğini söyledi.

Birgün: TÜM BEL-SEN’den Sayıştay hakkında suç duyurusu: Toplusözleşme hakkımız engellenemez

BÜŞRA ZEHRA TÜMER

KESK ve KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen üyeleri, belediyelerle imzaladıkları toplu iş sözleşmelerinin ‘Kamu zararı oluşturuyor’ denilerek engellemesini protesto etti. Sendika üyeleri, açıklamanın ardından sözleşmeleri engelleyen Sayıştay denetçileri hakkında İstanbul Adalet Sarayı’nda suç duyurusunda bulundu.

Sendika.org: Mahkeme Soma için greve çıkan emekçiyi haklı buldu

Soma Katliamı’nın ardından KESK’in çağrıcısı olduğu greve katılan İBB emekçisi iki defa sürgün edilip, 3 ayrı para cezası çarptırılınca mahkemeye başvurdu. Mahkeme, İBB emekçisinin Anayasal hakkını kullandığını belirterek cezanın iptal edilmesine hükmetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) çalışan aynı zamanda KESK’e bağlı Tüm Bel Sen 5 Nolu Şube Örgütlenme Sekreteri Şafak Karaca’ya, Soma Katliamı’nın ardından KESK’in çağrısını yaptığı greve katılarak işe gelmediği için ceza üstüne ceza verildi.

Ege'nin Sesi: CHP İzmir'den Tüm-Bel-Sen'e Ziyaret

 

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ve CHP İzmir Milletvekili Adayları Musa Çam, Kamil Okyay Sındır, Ali Kemal Elitaş, Ali Hıdır Uludağ, Zeynep Altıok ve Tacettin Bayır  KESK'e bağlı Tüm-Bel-Sen'i ziyaret etti.

Ziyarette ülke genelindeki kamu emekçilerinin sorunlarının tartışıldığı ifade edildi. Ayrıca Tüm-Bel-Sen'de örgüt emekçilerin belediyelerden talepleri de masaya yatırıldı. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ' CHP iktidarında sendikalar baskı altına alınmayacak' dedi.

Sayfalar