EMEKÇİLERDEN KAÇIRILARAK HABERSİZCE İMZALANAN BİR TOPLU SÖZLEŞME DAHA

2017 ve 2018’de olduğu gibi bu yıl da, İBB, İZSU ve ESHOT emekçilerini kapsayan toplu sözleşmenin yine sessiz sedasız bir şekilde imzalandığını öğrendik.

Emekçilerin talebinin ve derdinin sorulmadığı, yetkili sendikanın ne talep ettiğini bilmediğimiz, kapalı kapılar ardında ne konuşulduğundan haberimizin olmadığı bu sözleşme de yine herhangi bir kazanım elde edilmeden, kocaman bir “HİÇ” ile imzalandı.

Sendikal gündem hariç her konuda yaygara koparan, yetkiyi kaybetmemek için havaalanına koşturup ekmek bölme şovları yapan yetkili sendika Tüm Yerel-Sen, birinci önceliğimiz olan toplu sözleşme sürecini ağzını dahi açmadan tamamlamakta sorun dahi görmüyor.

Biz artık aynı filmi tekrar izlemek istemiyoruz. Hükümetin belirlediği tavan tutar 1.240 TL’yi kabul etmek için bir sendikaya bile ihtiyaç yoktur. Yasal tavan tutarın üzerinde, insanca yaşanabilecek bir ücret alabilmek için verilecek mücadeleyi ancak gerçek sendikalar yapar. Emekçilerin arkasından iş çevirmeden, aksine onların fikirlerini alarak yapılacak toplu sözleşmeler için tek adres Tüm Bel-Sen’dir.

Tüm Bel-Sen’e Üye Ol Güçlü Ol