TÜM BEL-SEN EMEKÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN TOPLU SÖZLEŞMELER İMZALAMAYA DEVAM EDİYOR

Bugün Tüm Bel-Sen’in yetkili olduğu Seferihisar Belediyesi ile 2018 yılının ilk 3 ayını kapsayan toplu sözleşmede anlaşmaya varıldı. Seferihisar Belediye Başkanı ve aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sayın Tunç SOYER’in de katıldığı imza töreni, kamu emekçilerinin de katılımıyla bayram havasında geçti.

CHP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADAYI TUNÇ SOYER SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tunç SOYER, bugün DİSK’in düzenlediği organizasyonun ardından sendikamızı ziyaret etti.

İzmir 1 nolu Şube Başkanımız Anıl KAÇAR giriş konuşmasında, yerel seçimlerin genel seçim havasına sokulduğunu, iş güvencemizin tartışılır hale geldiğini ve buna karşı hep birlikte mücadele etmenin şart olduğunu belirtti.

DEMOKRATİK HALKÇI BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İÇİN BURADAYIZ!

13 Mart Çarşamba (yarın) saat 14.00’te İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve İlce Belediye Başkan Adaylarının katılımıyla sendikamız binası önünde bir araya  geliyoruz. Etkinliğin ardından Sayın Tunç Soyer sendikamızı ziyaret edecektir. Bütün çalışma arkadaşlarımızı demokratik halkçı bir belediyecilik anlayışı etrafında birleşmeye davet ediyoruz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE

TÜM BEL SEN:3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ, ENGELSİZ KENTLER İSTİYORUZ

Bugün Dünya engelliler günü. İktidar sözcüleri her yıl olduğu gibi bu yıl da bugün vesilesiyle ekranlara çıkıp engellilerin yaşadıkları sorunlarına yönelik demagojik söylemlerde bulunsa da engelli yurttaşların yaşadıkları sorunlar çözümsüz kalmaya, kamusal alanlar başta olmak üzere kentlerin engellileri görmezden gelen mevcut hali devam ediyor.

Engellilerin sorunlarını çözmek kaldırımlara görme engelliler için üzerine ağaç, tabela denk gelen ve araçların park ettiği yürüme yollarıyla çalışmayan engelli asansörleri yapmak değildir.

ÖYKÜ ARİN'E UMUT OL!

Öykü Arin için başlattığımız donör kampanyasına ilişkin sosyal medya hesapları açtık. Kampanyayla ilgili gelişmeleri almak ve iletişim kurmak için bu sayfalar kullanılacak. Sizlerden ricamız sayfayı takip edip yaygınlaştırmanız. Ne kadar çok kişiye ulaşırsak umudumuzu o kadar büyütürüz.

ÖYKÜ ARİN YAZICI VE İLİK BEKLEYEN BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HERKESİ BAĞIŞÇI(DONÖR) OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Dostumuz Eylem ŞEN ve Şube Başkanımız Çağdaş YAZICI'nın 3,5 yaşındaki kızları Öykü Arin'e nadir rastlanan bir lösemi türü olan JMML hastalığı teşhisi kondu. Milyonda bir çocukta rastlanan ve ilik nakli dışında bilinen bir tedavisi olmayan bu hastalık bizim şanssızlığımız olabilir ancak Öykü'yü iyileştirecek şansı yaratmak da bizim elimizde.

Yoksulluğa, Güvencesizliğe, İşsizliğe Karşı; Birlikte Mücadeleye Mitingi. 17 Kasım Cumartesi Günü Buluşuyoruz!

AKP ve saray rejimi halkın gelirini, toplumun tüm kesimlerinin birikimini har vurup harman savurarak yüzde 1'in hizmetine sunarken, yarattığı krizin faturasını ise geriye kalan yüzde 99’un üzerine yıkmaya çalışıyor. Ancak biz krizin faturasını krizi çıkaranlar ödesin diyoruz. 

Konfederasyonumuz KESK'in aldığı karar doğrultusunda gerçekleştirilecek olan bölge mitinglerinin Ege Bölgesi ayağını 17 Kasım'da gerçekleştireceğiz. İş güvencemizin, kazanılmış haklarımızın elimizden alınmaması, ücretlerimizin erimemesi için herkesi bu mitinge katılmaya davet ediyoruz.

"Yoksulluğa, Güvencesizliğe ve Krize Karşı Mücadeleye" Başlıklı Panelimizi Gerçekleştirdik

Yoksulluğa, Güvencesizliğe ve Krize Karşı Mücadeleye" başlıklı panelimizi gerçekleştirdik. DİSK Genel Başkanı Arzu ÇERKEZOĞLU, KESK Eş Başkanı Aysun GEZEN ve Akademisyen Özgür MÜFTÜOĞLU'nun konuşmacı olarak yer aldığı panele 200'ün üzerinde kamu emekçisi katıldı. Ekonomik kriz olmayan dönemlerde de emekçilerin sürekli hak gasbına uğradığı ancak kapitalist sistemin krize girdiği anlarda bunun yükünün yine emekçilerin sırtına yüklenmek istendiğine dikkat çekilen panelde, her dönemde birlikte mücadele edilmesi gerekliliğine de vurgu yapıldı. 

KRİZİN FATURASINI KRİZİ ÇIKARTANLAR ÖDESİN! YEMEK HAKKIMIZ KRİZDEN ETKİLENMESİN!

En temel tüketin mallarına yapılan fahiş zamlar, biz Belediye emekçilerinin yaşamlarında da ciddi olarak hissedilmeye başlandı. Yıllardır iktidarda olup ülke ekonomisini bu hale getirenlerse yaşanan krizi bir çeşit “doğal afet”, dış mihrakların bir saldırısı gibi göstermeye çalışıyorlar. Önce krizin psikolojik olduğunu savundular, sonra kendilerine savaş açtığını iddia ettikleri ülkelerden danışman tutmaya kalktılar. Önce eleştirenlere hakaretler yağdırıp işler istedikleri gibi gitmeyince de sessiz sedasız çark ettiler.

KÜLTÜRPARK İZMİR'İN YAŞAM ALANIDIR! KÜLTÜRPARK'A SAHİP ÇIKMAK İÇİN HERKESİ 2 EKİM SALI GÜNÜ SAAT 12:30'DA ESKİ İZFAŞ BİNASI ÖNÜNDE YAPILACAK BASIN AÇIKLAMASINA DAVET EDİYORUZ

Basına ve Kamuoyuna

Kültürpark’ta yer alan ve hali hazırda Kültürpark hizmet binası kullanımında olan İZFAŞ eski binasının, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 12.09.2018 tarihli belediye meclisine sunulan önergesi ve meclis üyelerinin oybirliği ile İzmir Tınaztepe Üniversitesi’ne 3 yıl süre ile bedelsiz tahsis edildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Basın Açıklaması: "Krizin Faturasını Krizi Yaratanlar Ödesin!" 15 Ağustos Çarşamba Günü 18:30'da Türkan Saylan Kültür Merkezi Önünde Buluşuyoruz

Yıllardır yoksulları, ezilenleri, emekçileri makine dairesine tıkıp, konuşanı kürek mahkûmu haline getirirken kaptan kamarasında oturanların, güvertede güneşlenenlerin “hepimiz aynı gemideyiz” hamasetine, yalana karnımız tok...   
 Krizin faturasını emekçilere yüklemek isteyenlere karşı KESK-DİSK-TMMOB ve TTB öncülüğünde İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenleri, tüm emekçileri yarın (15 Ağustos Çarşamba) 18:30'da Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılacak basın açıklamasına çağırıyor!
 

Son Dört Ayda Memur Maaşı Ne Kadar Eridi?

2008 yılında  ortaya çıkan kapitalist krizin etkileri gün geçtikçe artıyor.  Krizin ortaya çıktığı dönemde, Türkiye’de yetkili merciler tarafından “Hamdolsun teğet geçti, bakın şu kadar konut, şu kadar km otoyol, köprü, okul, hastane yapıyoruz.” gibi açıklamaları ile pembe bir tablo çizilmeye çalışıldı. Söylenenin aksine Türkiye’de ekonomi her geçen gün geri dönülemez kayıplarla yoluna devam etmektedir.  DİSK-AR tarafından belirli periyotlarla yapılan çalışmalar dikkate alındığında özellikle 2008 yılı sonrası ekonomik göstergelerin hiç de iyi olmadığı görülmektedir.

TÜM YEREL-SEN'DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ULAŞIM KARTI JESTİ

2018 yılı Toplu Sözleşme Süreci idare tarafından yetkilendirilmiş sarı sendikanın idareden randevu dahi alamaması, çaresiz kalıp, yıllardır saldırdığı sendikalara çağrıda bulunmak zorunda kalması ile sonuçlanmıştı.
Daha Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz, TİS taleplerimizi açıkladığımız eylemimizde yaptığımız çağrının gereği başta ulaşım hakkı olmak üzere emekçilerin taleplerini işverene dayatmak üzere çağrıya diğer iki sendika ile icabet etmiş, dört sendika ortak eylemliliklere imza atmıştık.

EMEKÇİLER “T A M A M” DİYOR

16 yıllık iktidarlarının yarattığı yıkımın faturasını emekçilerden çıkarmaya çalışanlar hala daha fazla oy ve daha fazla yetki istiyor. Musluğun başına oturup emekçilere damlayı verip şükretmemizi bekleyenler bilsin, vakit   T A M A M.

Yüksek enflasyon ve döviz kurları yüzünden maaşlarımız her geçen gün erirken, milyarlarca lirayı yandaşlarına aktararak kendi imparatorluğunu kurmak isteyenlere artık T A M A M!

Sayfalar